چند نکته پرتکرار پیرامون استابیلایزر بستنی:


ویژگی های اصلی استابلایزر بستنی سنتی چیست؟

استابلایزرهای بستنی سنتی می بایست بتوانند بافتی یکسان، کشسان و همراه با قوام (غلظت) مناسب ایجاد کند. همچنین جلوگیری از تشکیل کریستال های یخ از وظایف مهم استابلایزر  در بستنی های سنتی می باشد. از جهت دیگر حس دهانی بستنی سنتی کاملا با بستنی های دارای هوادهی بالا متفاوت بوده و از همین جهت استفاده از استابلایزر های بستنی صنعتی (با هوادهی بالا) جهت استفاده در بستنی سنتی ایرانی مناسب نمی باشد. جهت دستیابی به بافت مناسب در بستنی های سنتی استفاده از استابلایزر METAGEL-424 پیشنهاد می گردد. این استابلایزر با در نظر گرفتن سلیقه و ذائقه مصرف کننده ایرانی طراحی و مهندسی شده است.

استابلایزر بستنی متاژل
استابلایزر بستنی متاژل

نقش استابلایزر بستنی در جلوگیری از ایجاد بلورهای یخ چیست؟

یکی از وظایف اصلی استابلایزر در بستنی، دقیقا جلوگیری از ایجاد یخ زدگی در بستنی می باشد. از همین رو انتخاب استابلایزر مناسب می تواند موجب بهبود چشمگیر در بافت بستنی شود.


برای ایجاد بافت و هوادهی مناسب در بستنی چه نوع استابلایزری مناسب می باشد؟

با توجه به اینکه استابلایزر بستنی یکی از نقش های مهم و اساسی را در بافت بستنی بازی می کند، بنابر این استفاده از استابلایزر مناسب نکته ای بسیار کلیدی محسوب می شود. تا حدی که می توان گفت، استفاده از استابلایزر مناسب و همچنین مقدار مناسب از استابلایزر بستنی، یکی از فوت های کوزه گری در صنعت بستنی می باشد. جهت ایجاد بافت و هوادهی مناسب در بستنی استفاده از استابلایزر بستنی METAGEL-363 پیشنهاد می گردد. جهت اطلاع از میزان مصرف این استابلایزر می توانید با دفتر مرکزی هنزک شیمی تماس بگیرید و یا به بخش استابیلایزر بستنی ( اینجا ) در وبسایت شرکت هنزک شیمی رجوع کنید.


برای ایجاد قوام در بستنی استفاده از ثعلب توصیه می شود؟

توضیحات پیرامون ثعلب در این مقاله نمی گنجد. لذا شما را ارجاع می دهیم به مقاله ای که در همین موضوع نگاشته شده است. اما  در یک جواب کوتاه می توان گفت ثعلب نام گیاهی است که امروزه دیگر در تولید بستنی کاربرد چشم گیری ندارد. آنچه بعنوان ثعلب در بستنی استفاده می شود انواع ترکیبات هیدروکلوئید مانند کربوکسی متیل سلولز می باشد که با ایجاد قوام و پایداری نقش استابلایزر را در بستنی بازی می کنند. برای اطلاعات تکمیلی می توانید مقاله ای که در همین سایت پیرامون ثعلب نگاشته شده است را مطالعه فرمایید.


تولید کننده استابلایزر بستنی در ایران؟ 

شرکت هنزک شیمی، تولید کننده انواع استابلایزرهای بستنی در ایران می باشد. از جمله امولسیفایر – استابلایزرهای بستنی این شرکت شرکت می توان به موارد ذیل اشاره کرد: 

  • استابلایزر بستنی شیری
  • استابلایزر (پایدار کننده)  بستنی ایتالیایی
  • پایدار کننده بستنی سنتی
  • پایدار کننده بستنی بستنی پایه آب
  • بستنی سافت ( استابلایزر بستنی قیفی)

 

از کجا بخریم؟ 

برای خرید استابلایزر بستنی، می توانید با واحد فنی فروش استابلایزرهای غذایی در شرکت هنزک شیمی تماس حاصل فرمایید.

کارشناسان فنی این شرکت، آماده ارائه خدمات به مشتریان محترم می باشند.

 

 

 

استابلایزر بستنی قیفی